معرفی انواع پله در اصفهان

در گذشته فکر می کردیم بعد از ساخت اولین آسانسورها دوران پله سازی و بالا رفتن از پله ها به پایان رسیده است. اما باید بگویم که اشتباه فکر می کردیم. دلایل زیادی وجود دارد که به شما ثابت می کند نمی توان پله ها را از ساختمان حذف کرد.

پله‌های ساختمانی همواره به عنوان یکی از عواملی که تاثیر بسزایی در زیبایی و کارایی ساختمان دارند و به همین دلیل طراحان و سازندگان باید در برنامه‌ریزی و اجرای ساختمان این نکته مهم را در نظر بگیرند. همانطور که پیشتر گفته شد همه ساختمان ها به پله نیاز دارند و پله ها بسته به این که در کدام قسمت منزل قرار است مورد استفاده قرار بگیرند کاربرد متفاوتی خواهند داشت. ساخت پله دوبلکس اصفهان در این مقاله قصد دارد به بررسی و معرفی انواع پله در اصفهان و اینکه چه کاربردهایی دارند و در کجا استفاده می شوند صحبت کند. خواندن این محتوا برای هرکسی که قصد نصب و ساخت انواع پله را دارد ضروری است.

معرفی انواع پله ها:

معرفی انواع پله ها

به طور کلی دو نوع راه پله وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:
راه پله مستقیم و غیر مستقیم
پله مستقیم:

این نوع راه پله از مواردی است که دائما در ساختمان های مختلف مشاهده می شود. همان پله های معمول که در بسیاری از ساختمان ها دیده میشود. در این نوع پله ها شکل خارجی پله ها به صورت مستطیل ساده و ابعاد آنها در تمام سطوح و ارتفاعات یکسان است.
اما باید بدانید که همین پله های مستقیم نیز انواع مختلفی دارد:

راه پله مستقیم یک طرفه:

این نوع راه پله بیشتر برای ساختمان هایی استفاده می شود که خیلی مرتفع و بلند نیستند. به عنوان مثال اگر ارتفاع کف کمتر از 2متر و 75 سانتی متر باشد نیازی نیست که در طبقه اول پاگرد داشته باشیم. اما اگر ساختمان بلند است و محدودیت طول داریم، حتما در این میان نیازمند یک ایستگاه پله یا اصطلاحا پاگرد می باشیم. این پاگرد باید در وسط پله در نظر گرفته شود. فراموش نکنید که حداقل عرض این پله باید برابر با عرض پله باشد.

راه پله دو طرفه با ایستگاه پله میانی:

نوع دیگری از پله های سازه ای پلکان دو طرفه با پله های میانی می باشد. این پله امروزه به دلیل کاهش فضای مصرفی و… تقریباً در هر ساختمانی یافت می شود و بسیار رایج شده است. این پله ها معمولاً دارای دو شاخه هستند که هر کدام در جهتی متفاوت حرکت می کنند. به عنوان مثال، شما ده پله را بالا می آیید و سپس با یک چرخش 180 درجه به سمت بالا حرکت می کنید. هرچه تعداد پله ها بیشتر باشد، پله ها بیشتر می چرخند. همانطور که در بالا گفته شد یکی از مزیت های اصلی این طرح پله ها این است که برای هر اندازه ای مناسب هستند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند. به همین دلیل بهترین گزینه برای ساختمان های کوچک و جمع و جور محسوب می شود.

پله دو طرفه با سه بازو و یک پایه وسط:

این نوع پله بیشتر برای محیط هایی که با ازدحام جمعیت در مکان های پر رفت و آمد است مفید می باشد. به عنوان مثال، محیط مدرسه ای را در نظر بگیرید که دانش آموزان دائما در حال حرکت هستند. یا اداره هایی که عبور و مرور در آن ها بسیار زیاد است. در چنین حالتی پله دو طرفه که به وسیله یک ایستگاه پله به پله های بعدی متصل شده است بهترین گزینه در نظر گرفته می شود. مردم می توانند از پله ها بالا و پایین بروند. پس از آن می توانند برای ادامه مسیر یکی از دو مسیر چپ یا راست را انتخاب کنند. با این روش شما تا حد زیادی شلوغی را کنترل و پله ها را خلوت نگه داشته اید.

معرفی جنس انواع پله

معرفی جنس انواع پله

پله‌های دوبلکس چوبی:

پله‌های چوبی بعنوان یک ابزار دکوراسیونی، به راحتی با سایر قطعات ساختمان ترکیب می‌شوند. مواد اولیه در این نوع پله ممکن است شامل چوب از جنس مختلف، مانند کهربا، سیب، راش و نارگیل باشند که به واسطه‌ی صنایع چوب بدست می‌آیند و دارای خصوصیاتی همچون انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر رطوبت و ضربه و جذب صدا هستند. در طراحی و ساخت پله‌ دوبلکس چوبی ، سعی شده است تا علاوه بر زیبایی به کمک مواد مختلف دوام و افزایش طول عمر پله را نیز به همراه داشته باشیم. متخصصین مجموعه ساخت پله پیچ اصفهان پس از بررسی لوکیشن شما بهترین نوع و جنس پله را به شما معرفی خواهند کرد.

پله دوبلکس فلزی:

در دهه‌های اخیر، پله‌های فلزی به دلیل زیبایی ظاهری، ماندگاری و کاربرد گسترده بیشتری که نسبت به دیگر نوع از خود نشان داده‌اند، به اندازه‌ی پله‌های چوبی شناخته شدند. پله‌های فلزی از فولاد با رنگ و پوشش گوناگون و همچنین آلومینیوم با رنگ‌های مختلف تهیه می‌شوند. مزیت های ساخت پله دوبلکس فلزی عبارتند از ضخامت و سبکي كه دارند، اما انعطاف پذیری و جذب صداي پایینی نسبت به پله‌های چوبی دارند. دیگر مزیت این نوع پله دارای انعطاف و قابلیت تعمیرگری بالاست. همچنین این پله ها دوام بیشتری نسبت به پله های دوبلکس چوبی دارند و ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

پله‌ دوبلکس شیشه‌ ای:

پله‌های شیشه‌ای عموما به دلیل شیشه ای بودن آن‌ها از زاویه دید و احساس وسعت فضای شما را بازتر نشان می دهند و در نتیجه داشتن ظاهری روشن و متفاوت نسبت به پله‌های دیگر برخوردارند. پله‌های شیشه‌ای ​​معمولا برای مصارف دکوراسیونی طراحی شده‌اند و در اتاق‌روشنایی‌های روبه‌روی ساختگاه‌ها، آسانسور و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پله‌ها دست کاری بیشتری در تولید دارند و نگهداری و تعمیرگری آن‌ها نیز نسبت به سایر پله ها به دقت بیشتری نیاز دارد.

در کل، طراحی و ساخت یک پله هنر و تکنیکی است که بسیاری از فاکتورها را دربرمی‌گیرد، از جمله راه حل‌های آموزشی، ایمنی ، طراحی ، جریان محیطی و … . با توجه به مطالب بالا و پس از معرفی انواع پله در اصفهان و کاربرد آن ها برای همکاری با یک مجموعه متخصص که به طور تخصصی در این زمینه کار می‌کند، توجه کنید که در طول سفارش و یا تعمیر پله‌ها بهترین طرح و فرمولاسیون را به شیوه‌ای مناسب برای محصول در خود جاسازی کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تماس 09122872788 در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *