راه پله گرد بیرون ساختمان

برخی از منازل با توجه به نقشه کشی و دکوراسیون مخصوص در خارج از فضای منزل نیز پله دارند این پله ها با توجه به شکل و نمای ساختمان طراحی می شود استفاده از راه پله گرد بیرون ساختمان می تواند زیبای آن را دوچندان کند همچنین  این پله ها زیبایی حیات و یا باغ موجود در منزل شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

به شکل و جنس پله ها در خارج از منزل باید توجه زیادی شود زیرا این پله ها به صورت مداوم در مجاورت با هوا و عوامل محیطی می باشد به همین دلیل می تواند آسیب پذیرتر باشد. البته طراحی این پله ها باید به گونه ای باشد که با ساختار کلی ساختمان شما هماهنگ بوده ودر تضاد نباشد.

 

چه نوع پله برای خارج از منزل مناسب تر است؟

همانطور که می دانید پله ها جنس و طرح های مختلفی دارند شما می‌توانید می‌توانید متناسب با سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل خود یک پله مناسب برای آن انتخاب کنید انتخاب پله ای که قرار است در خارج از منزل شما قرار بگیرد بسیار مهم می باشد زیرا این پله به نوعی معرفی گر ساختمان شما نیز خواهد بود و کیفیت آن اهمیت بسیار زیادی دارد.

جنس پله استفاده شده در این قسمت نیز مهم می باشد زیرا آسیب پذیری این پله نسبت به سایر پله های موجود در منزل بیشتر خواهد بود. اگر توجه کرده باشید  برای ساخت پله هایی که در خارج از منزل قرار دارند بیشتر از سنگ استفاده می شود سنگ ها نسبت به سایر ماده ها از مقاومت و سختی بیشتری برخوردار هستند و می‌توانند در برابر عوامل محیطی ماندگارتر واقع شوند.

همچنین استفاده از سنگ برای این پله ها هماهنگی بیشتری با ظاهر و دکوراسیون ساختمان شما خواهد داشت. نوع سنگی که شما برای این مکان ها استفاده می‌کنید می‌تواند متفاوت و متناسب با سلیقه شما باشد از سوی دیگر اگر شما سنگ به کار رفته در این قسمت را با سنگ اصلی نمای ساختمان خود یکی کنید زیبایی آپارتمان شما چند برابر خواهد شد.

گرانیت-سنگ-پله-بیرونی-ساختمان

 

سنگ هایی برای پله های بیرون ساختمان

شما می توانید از انواع سنگ ها برای این مکان استفاده کنید یکی از سنگ هایی که استفاده بیشتری برای این کار دارد سنگ مرمر می باشد سنگ مرمر یکی از محبوب ترین سنگ ها در میان مردم جهان است و زیبایی و جلوه خاصی برخوردار می باشد.

سنگ مرمر به عنوان یکی از سخت ترین و محکم ترین سنگ ها در جهان به شمار می رود یکی از دلایلی که از سنگ مرمر برای نمای ساختمان و پله ها استفاده می شود توانایی عبور نور از این سنگ می باشد سنگ مرمر می‌تواند او را از خود عبور داده و سبب نورپردازی در منزل و نمای ساختمان شما شود سنگ مرمر کمتر از یک درصد به خود آب جذب می‌کند و در برابر هوازدگی و رطوبت کاملا مقاوم است و به همین دلیل می‌تواند یک سنگ مناسب برای این کار باشد سنگ مرمر نه‌تنها برای پله ها و نمای ساختمان بلکه برای کف و نمای زمین نیز استفاده می شود.

 

گرانیت سنگ پله بیرونی ساختمان

یکی از سنگ های دیگری که برای استفاده در این زمینه کاربرد دارد سنگ گرانیت می باشد این سنگ از قیمت کمتری نسبت به سنگ مرمر برخوردار است اما درخشندگی آن تقریباً با سنگ مرمر برابر است همچنین از مقاومت بالایی برخوردار است سنگ گرانیت هیچ اهکی در خود ندارد به همین دلیل برای استفاده در ساختار پله ها بسیار مناسب خواهد بود.

سنگ گرانیت در برابر آب و رطوبت بسیار مقاوم می باشد و هیچ گونه رطوبتی به خود جذب نمی کند به همین دلیل برای سالیان طولانی حالت و شکل اولیه خود را حفظ می کند. شما می توانید نه تنها برای پله های بیرون ساختمان بلکه برای پله های داخل ساختمان خود نیز از سنگ های گرانیتی استفاده کنید.

پله-های-کوارتزیت

 

پله های کوارتزیت

یکی دیگر از انواع سنگ ها که برای راه پله های بیرون منزل مناسب می باشد سنگ های کوارتزیت هستند در بیشتر موارد افراد سنگ کوارتزیت را با سنگ گرانیت اشتباه می گیرند سختی این سنگ نیز به اندازه سنگ گرانیت می باشد و از درخشندگی و جذابیت بالایی برخوردار است بیشترین رنگ هایی که در این نوع سنگ مشاهده می شود. خاکستری روشن خاکستری تیره و نقره ای درخشان است سنگ های کوارتز زیبایی بسیار زیادی دارند برای استفاده در پله های بیرون منزل بسیار مناسب می باشند.

مشاوره ی انلاین
پله معلق چوبی

پله معلق چوبی

پله معلق چوبی یکی از اصلی‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی مورد توجه قرارمی‌گیرد استفاده از مواردی است که زیبایی  محیط را بیشتر می‌کنند.

ادامه ی مطلب »
پله چرخشی

پله چرخشی

پله چرخشی  پله چرخشی چیست ؟  در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نوع پله ها، پله چرخشی می باشد.این پله ها با داشتن

ادامه ی مطلب »
پله پیچ

پله اسپیرال

پله اسپیرال  پله های اسپیرال انواعی از پله پیچ ها هستند که در طرح ها و شکل های مختلف قابل مشاهده و سفارش هستند.شما باید برای

ادامه ی مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.