اشپزخانه زیر پله دوبلکس

برای احداث اشپزخانه زیر پله دوبلکس ابتدا باید نمونه مناسبی از پله‌ها را به کار بگیرند زیرا هر نوع پله‌ای برای چنین فعالیتی مناسب نمی باشد.

 

قرارگیری آشپزخانه

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین و پر اهمیت ترین بخش ها در هر منزل و آشپزخانه می باشد که در هنگام ساخت و ساز توجه زیادی به احداث و نصب این مکان در منزل می شود بخش عظیمی از فعالیت‌ها در این مکان رقم می خورد به همین دلیل ساختار آن تاثیر بسزایی در چگونگی فعالیت های شما خواهد گذاشت در منزل و آپارتمان آشپزخانه با توجه به نمای کلی و دکوراسیون ونیز حجم آپارتمان شما طراحی می شود.

اشپزخانه-زیر-پله-دوبلکس

و در حال حاضر شما می توانید نمونه های جدیدتری از احداث آشپزخانه ها را مشاهده کنید که در مکان‌های غیر قابل تصور احداث می‌شود برای مثال در حال حاضر یکی از محل هایی که برای احداث آشپزخانه در نظر میگیرند زیر راه پله می باشد که بخش عظیمی از فضای خانه را از اشغال خارج کرده و توانسته محل مناسبی برای این کار باشد.

البته این مکان به گونه ای طراحی شده است که هیچ اختلالی در روند فعالیت‌های شما ایجاد نکرده کاربرد آن نیز تغییری نکرده باشد به همین دلیل در حال حاضر اپارتمان های زیادی با این سبک در حال احداث هستند و شما می توانید با مراجعه به سایت های اینترنتی همچون پله پیچ و یا مشاهده صفحات اجتماعی در این زمینه نمونه‌هایی از این دکوراسیون را مشاهده کنید.

 

چگونگی احداث آشپزخانه زیر پله دوبلکس

برای احداث آشپزخانه در زیر پله دوبلکس ابتدا باید نمونه مناسبی از پله‌ها را به کار بگیرند زیرا هر نوع پله‌ای برای چنین فعالیتی مناسب نمی باشد برای مثال معمولاً نمی شود زیر پله های مارپیچ و یا چرخشی از آشپزخانه استفاده کرد و ساختار این پله ها به گونه‌ای است که امکان قرار گرفتن اشیا از ان وجود ندارد اما احداث آشپزخانه در پله های دوبلکس به صورت صاف و افقی وجود دارد.

زیر این پله ها فضایی بدون هیچ وسیله طرح و نقشه ای وجود دارد به همین دلیل احداث آشپزخانه در این محل گزینه مناسبی خواهد بود برای این کار بعد از نصب پله در چنین مکانی آشپزخانه را در آن قرار می‌دهند و کلیه ابزار آلات و تجهیزات مربوطه را در آن جای گذازی خواهند کرد استفاده از این روش به حجیم شدن منزل شما و جای گیری بیشتر کمک خواهد کرد.

از طرف دیگر آپارتمان تا ظاهری بسیار مدرن و شیک دریافت خواهد کرد نصب آشپزخانه در چنین مکانی هیچ اختلالی در فعالیت‌های شما ایجاد نخواهد کرد با این طراحی شما می توانید آشپزخانه هایی با وسعت زیاد را نیز در زیر پله دوبلکس خود احداث کنید شاید در ابتدا این فرایند به نظرتان کمی عجیب و دور از انتظار به نظر برسد اما در حال حاضر این احداث یکی از محبوب ترین سبک ها در سطح جهان به شمار می رود.

مزایا-و-معایب-احداث-آشپزخانه-زیر-پله-دوبلکس

 

مزایا و معایب احداث آشپزخانه زیر پله دوبلکس

یکی از بزرگ ترین مزایای استفاده از این روش افزایش حجم در منزل شما می باشد همانطور که می دانید آشپزخانه ها با قرار گرفتن در بخشی از آپارتمان شما می‌توانند وسعت زیادی را به خود اختصاص بدهند از آنجا که همواره زیر پله ها فضای خالی و بدون استفاده است احداث آشپزخانه در چنین مکان هایی می تواند ایده خلاقانه و مناسب باشد از طرف دیگر امروزه این نصب یکی از جدیدترین مدل ها و سبک ها در آپارتمان می باشد به همین دلیل با استفاده از آن شما می توانید ظاهری منحصر به فرد و جذاب را به منزل خود هدیه کنید.

یکی از بزرگ ترین معایب این احداث این است که نصب آشپزخانه زیر برخی از پله های دوبلکس امکان پذیر نمی باشد زیرا ساختار و دکوراسیون آپارتمان به گونه‌ای است که باید از نوع دیگری راه پله برای آن آپارتمان استفاده شود در چنین شرایطی امکان نصب آشپزخانه وجود نخواهد داشت در شرایطی ممکن است این امکان برای شما فراهم نباشد و آپارتمان تان به گونه ای طراحی شده باشد که امکان لوله کشی و گاز کشی زیر پله دوبلکس در آن وجود نداشته باشد.

در این شرایطی شما نمی توانید آشپزخانه خود را در چنین محلی نصب کنید از طرف دیگر احداث این محل باید به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام شود و تا هیچ گونه اختلالی در عملکرد ها و فعالیت های شما به وجود نیاید با توجه به این موضوع چنین فرآیندی هزینه‌های زیادی را نیز برای شما رقم خواهد زد.

مشاوره ی انلاین
پله معلق چوبی

پله معلق چوبی

پله معلق چوبی یکی از اصلی‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی مورد توجه قرارمی‌گیرد استفاده از مواردی است که زیبایی  محیط را بیشتر می‌کنند.

ادامه ی مطلب »
پله چرخشی

پله چرخشی

پله چرخشی  پله چرخشی چیست ؟  در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نوع پله ها، پله چرخشی می باشد.این پله ها با داشتن

ادامه ی مطلب »
پله پیچ

پله اسپیرال

پله اسپیرال  پله های اسپیرال انواعی از پله پیچ ها هستند که در طرح ها و شکل های مختلف قابل مشاهده و سفارش هستند.شما باید برای

ادامه ی مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.