پله دوبله سنگی

پله دوبله سنگی

همانطور که می دانید با استفاده از پله ها می توانید دو مکان با ارتفاع های متفاوت را به هم پیوند بزنید.
استفاده از انواع پله از گذشته های بسیار دور تاکنون ادامه دارد اما نوع مواد به کار گرفته شده برای ساخت آن تقریباً تغییر پیدا کرده است استفاده از پله ها در هر مکان و هر خانه‌ ای لازم می باشد.
اگرچه امروزه برای حمل و نقل بین طبقات آسانسور ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند اما نصب و راه اندازی پله ها از اهمیت زیادی برخوردار است و نقش بسیار مهمی در زیبایی و نمای کلیه ساختمان دارند.
همچنین از پله ها برای مکان هایی همانند بوستان ها، پارک ها، رستوران ها، فضاهای گردشگری، و توریستی سوپر مارکت ها و غیره استفاده می شود.
پرکاربرد ترین مواد برای ساخت انواع پله سنگ ها می باشد به طور حتم شما در طول زندگی خود سنگ های مختلفی را در ساختار پله ها مشاهده کرده‌ اید تمامی پله های سنگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و برای سالیان طولانی تا حدود یک قرن کاربرد خود را حفظ خواهند کرد.
 اما خانه های قدیمی زیادی را از پله های سنگی در ساختار آن ها استفاده شده است مشاهده کنید این پله ها هیچ تغییری نکرده و هنوز هم کاربرد خود را حفظ کرده‌ اند سنگ به کار گرفته شده در ساختار پله ها از هم متفاوت می باشد و هر چه در این میان از سنگ های مرغوب تر و مقاوم تری استفاده شود پله مورد نظر نیز کاربرد طولانی تری به شما خواهد داد.
همانطور که می دانید سنگ ها در رنگ ها و ویژگی های مختلف در طبیعت قابل مشاهده می باشد همچنین سنگ های به کار گرفته شده در این زمینه با توجه به دکوراسیون آپارتمان شما و محل قرارگیری آن متفاوت می باشد.
برای مثال امروزه در تالارها و هتل ها که زیبایی و جذابیت نمای بیرونی آن از اهمیت زیادی برخوردار است از سنگ های قیمتی و زیبایی استفاده خواهد شد.

طراحی پله دوبله سنگی

راه پله دوبله سنگی

برای راه اندازی راه پله دوبله سنگی معمولاً از سنگ هایی با مقاومت بالا استفاده می شود در این میان استفاده از سنگ مرمر بیشتر به چشم می‌ خورد.
همانطور که می دانید سنگ‌ مرمر از مقاومت بالایی برخوردار است و در رنگ های بسیار زیبا و چشمگیری یافت می شود.
شما می‌ توانید با توجه به دکوراسیون کلی آپارتمان خود یک رنگ مناسب و زیبا از سنگ مرمر را انتخاب کرده و در این میان به کار بگیرید این سنگ ها ابتدا در کارخانه ها و مجموعه های مخصوص در این زمینه شکل داده می شوند.
سپس توسط مهندسان و طراحان در ساختار آپارتمان شما قرار داده خواهند شد همانطور که می دانید سنگ‌ مرمر از قیمت تقریباً بالایی برخوردار است به همین دلیل استفاده از آن معمولاً در مکان های حائز اهمیت به چشم می خورد.
یکی از پرکار بردترین سنگ ها برای راه اندازی راه پله دوبله سنگی سنگ گرانیت می باشد در واقع اغلب پله هایی که شما در ساختار آپارتمان ها مشاهده می کنید با استفاده از این سنگ ساخته شده اند.
سنگ های گرانیت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند این سنگ ها جلا و درخشندگی منحصر به فرد خود را دارند از آنجا که در ساختار این سنگ ها درصد کمی آهک وجود دارد به راحتی می توان آن را به شکل راه پله مورد نظر درآورد سنگ های گرانیت در برابر خوردگی و عوامل محیطی همانند رطوبت گرما و سرما مقاوم می باشند.
علاوه بر خود پله شکل نرده پله گرد نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد در اکثر مواقع برای احداث راه پله دوبله سنگی نرده های سنگی نیز استفاده می شود این نرده ها معمولاً از سنگ هم جنس پله ها می باشند البته در شرایطی این نرده ها را با استفاده از فلزات و آلیاژ های گوناگون نیز طراحی می کنند.

راه پله دوبله سنگی

طراحی پله دوبلکس سنگی

همانطور که می دانید طراحی پله دوبلکس سنگی توسط مهندسان و افراد متخصص در این زمینه انجام می شود زیرا راه اندازی پله در یک آپارتمان از اهمیت زیادی برخوردار است.
این پله ها باید با استانداردها و اندازه های تعیین شده مورد استفاده قرار بگیرند در غیر این صورت آپارتمان طراحی شده استاندارد های لازم برای نصب و راه اندازی را نخواهد داشت.
برای مثال زمانی که در یک آپارتمان پله ها به روش درست طراحی نشود در هنگام استفاده از پله های آن ساختمان امکان آسیب دیدن انسان ها وجود دارد چنانچه شما علم و دانش کافی در این زمینه را ندارید اما دوست دارید که طراحی پله های آپارتمان خود را با سلیقه خودتان انجام دهید می‌ توانید با مراجعه به دفتر های ساختمان سازی طرح پیشنهادی خود را به فرد معمار یا طراح نشان دهید در چنین شرایطی این افراد با در نظر گرفتن سلیقه شما یک پله مناسب برای آپارتمان تان طراحی خواهند کرد.
همچنین توجه داشته باشید که طراحی پله دوبلکس برای هر مکانی متفاوت می باشد برای مثال به احتمال زیاد مشاهده کرده که در تالارها و رستوران های مجدد پله‌ ها در متراژهای بلندتری طراحی شده‌ اند این نوع طراحی در نمای کلی رستوران تاثیر بسیار زیادی دارد در صورتی که شما نمی توانید از پله هایی با متراژ زیاد در آپارتمان ها و برج های چند طبقه استفاده کنید در واقع استفاده از پله های بلند و پهناور در نمای داخلی یک برج صورت زیبایی ندارد.
در گذشته پله ها تنها در شکل های مستطیلی ساخته می شدند اما در حال حاضر شما می توانید طرح های مختلف و منحصر به فردی از پله ها را مشاهده کنید که امکان راه اندازی آن در هر آپارتمان و هر مکانی وجود دارد.

طراحی پله دوبلکس سنگی

نصب پله دوبلکس سنگی

نصب انواع پله توسط مهندسان و افراد متخصص در این زمینه انجام خواهد شد و شما هیچ دخالتی در این فرایند نخواهید داشت.
از طرف دیگر نصب پله ها در یک آپارتمان ساز و کارهای ویژه خود را دارد برای مثال نصب پله سنگی از نصب پله های فلزی متفاوت می باشد از طرف دیگر نصب پله در خارج و داخل یک آپارتمان به روش یکسانی انجام نخواهد شد شما می توانید با مراجعه به برخی سایت‌ های اینترنتی چگونگی راه اندازی پله در یک آپارتمان را مشاهده کنید.
اما به طور حتم هیچ اقدامی در این زمینه مناسب شما نخواهد بود اگر به دنبال یک شرکت پیشرفته و تخصصی برای نصب پله دوبلکس در منزل خود می باشید بهتر است سری به سایت های اینترنتی فعال در این زمینه بزنید در این سایت ها شرکت های معتبر و تخصصی زیادی در زمینه نصب انواع پله معرفی شده‌ اند.
همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت مخصوص آن شرکت اطلاعات بیشتری درباره چگونگی کار آن مجموعه کسب کنید.
هزینه های مربوط به نصب پله دوبلکس سنگی با توجه به نوع سنگ انتخاب شده و نیز متراژ در نظر گرفته شده برای انجام کار متفاوت می باشد هرچه شما این پله ها را در طبقات بیشتری راه اندازی کنید هزینه های بیشتری در جهت فعالیت کارگران پرداخت خواهید کرد.
همچنین هر مدل سنگی ساز و کارها ویژه خود در جهت نصب را دارند زیرا ابتدا باید سنگ مورد نظر با استفاده از دستگاه های مخصوص طراحی شود.
در حال حاضر استفاده از سنگ های مصنوعی برای ساخت انواع پله گسترش زیادی پیدا کرده است این سنگ ها قیمت پایین تری نسبت به سنگ های طبیعی دارند همچنین نصب و راه اندازی پله از آن تقریباً آسان تر می باشد.
از طرف دیگر محل احداث پله می تواند هزینه های این فرآیند را برای شما کم و یا زیاد کند معمولاً هزینه های مربوط به احداث پله برای داخل آپارتمان ها بیشتر از خارج آن (در یک اندازه ) می باشد.

نصب پله دوبلکس سنگی

اجرای پله دوبلکس سنگی

اجرای پله دوبلکس سنگی در خارج و داخل یک آپارتمان مراحل ویژه خود را دارد همانطور که می دانید نصب انواع پله با استفاده از دستگاه‌ های مختلف و گچ و سیمان انجام می شود که در چنین شرایطی آلودگی محیطی کمی ایجاد خواهد شد به همین دلیل بهتر است در هنگام نصب پله دوبلکس در داخل آپارتمان وسایل منزل خود را به صورت کامل جمع کرده و یا بپوشانید.
چگونگی اجرای پله دوبلکس توسط مهندسان و معماران از اهمیت زیادی برخوردار است در غیر این صورت پله شما استاندارد لازم جهت استفاده را نخواهد داشت همچنین نوع مواد به کار گرفته شده در این میان حائز اهمیت خواهد بود، زیرا استفاده از مواد نامرغوب در این میان سبب تخریب ساختار پله با گذشت زمان خواهد شد.
توجه داشته باشید که در هنگام اجرای پله دوبلکس سنگی حمل و نقل سنگ های استفاده شده باید به روشی کاملا درست انجام شود در غیر این صورت با آسیب دیدن سنگ ها باید به صورت مجدد نمونه سالمی از آن را تهیه کرده و استفاده کنید.

اجرای پله دوبلکس سنگی

مشاوره ی انلاین
پله معلق چوبی

پله معلق چوبی

پله معلق چوبی یکی از اصلی‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی مورد توجه قرارمی‌گیرد استفاده از مواردی است که زیبایی  محیط را بیشتر می‌کنند.

ادامه ی مطلب »
پله چرخشی

پله چرخشی

پله چرخشی  پله چرخشی چیست ؟  در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نوع پله ها، پله چرخشی می باشد.این پله ها با داشتن

ادامه ی مطلب »
پله پیچ

پله اسپیرال

پله اسپیرال  پله های اسپیرال انواعی از پله پیچ ها هستند که در طرح ها و شکل های مختلف قابل مشاهده و سفارش هستند.شما باید برای

ادامه ی مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.