پله گرد مدرن

پله گرد مدرن

برای ساخت پله طراحی معماری بسیار دقیق و ماهر نیاز است تا آن پله بتواند عملکرد درستی را در محلی که قرار گرفته داشته باشد.
چرا که پله ها به عنوان راهی ارتباطی در بین طبقه ها هستند و می توانند نقش مهمی هم داشته باشند.
پس در طرح و ساخت آن باید از روش ها و سیستم ها و ابزار هایی استفاده شود تا هم از نظر دسترسی و هم از نظر ایمنی و دسترسی راحتی را برای بالا و پایین رفتن فراهم کند.
حال در این قسمت به تعریف پله می پردازیم که به طور کلی پله یک راه برای ارتباط است که دو سطح و طبقه را به هم ربط می دهد تا انسان بتواند به راحتی از ارتفاع بالا و پایین کند.
این نوع پله برای مکان هایی مورد استفاده است که در آنجا رفت و امد کم باشد، مثلاً برای جاهایی که بخواهند افراد برای رفتن به بالا پشت بام جهت نظافت و برف پاک کردن و … است مورد استفاده می باشد.
در مغازه هم اگر بخواهند به انبار دسترسی داشته باشند مورد استفاده است چرا که این گونه پله ها به دلیل فرمی که دارد بالا پایین رفتن در آن بسیار سخت و خطرناک می باشد به خصوص برای افراد سالمند و کودکان می تواند علاوه بر سختی دشوار هم باشد.
تعداد این پله ها از ۸ تا کمتر نمی تواند باشد و باید تعداد زیاد باشد تا فرم پله کامل در بیاید.
پس در انتخاب این نوع پله در محلی که قرار است ساخته شود و با توجه به موارد استفاده از ان باید دقت کافی در آن باشد.
به این نوع پله ها مارپیچی هم گفته می شود و گردش دایره شکلی در آن وجود دارد.
چرا که اندازه ی پله ها در مکان های عمومی و مسکونی و مغازه ها و نوع پله حتی باهم کاملا متفاوت است و جز موارد مهمی هم به شمار می آید که باید دقت شود.
و اما مصالح از نظر کیفیت باید بسیار برتر باشند تا به مرور زمان فرسوده نشوند و عمری طولانی داشته باشند که مصالح پیشنهادی جهت این کار می تواند سنگ باشد چرا که از سختی بالا و مقاوم است و به وفور در همه جا هم یافت می شود و هم چنین در اثر باران و رفت و آمد زیاد خراب نمی شود و آسیبی نمی بیند.

انواع نرده راه پله

در حال حاضر انواع و اقسام مدل های راه پله و نرده وجود دارد و هر فرد می تواند متناسب با سلیقه و طرحی که مد نظر دارد ساختمان و منزل خود را زیبا کند و در آنجا پیاده کرده و دیزاین کند که البته دیزاینرهای ماهری هم در این زمینه وجود دارد که می تواند در این زمینه به فرد کمک کند.
از جمله مدل های زیبا برای ساختمان راه پله گرد است.
که این راه پله های گرد با نرده های شیک می تواند زیبا باشد و نمای شیکی به ساختمان بدهد و دکوراسیون داخلی و خارجی خانه را دو چندان زیبا کند و جلوه ی خاصی به آن بدهد.

پله گرد مدرن2
هم چنین لازم به ذکر است که طرح و رنگ نرده می تواند در بهتر نشان دادن و بهتر نما دادن ساختمان بسیار موثر باشد پس در انتخاب ان باید دقت شود.
نرده میله های کنار هم قرار گرفته هستند که در نوع و طرح های مختلف وجود دارند که بسته به نوع پله انتخاب و نصب می شوند.

انواع پله گرد

 

پله گرد چوبی

این گونه پله ها پس از اندازه گیری در کارگاه های نجاری برش داده می شود و با میخ، چسب چوب و پرچ و … نصب می شود.  اما چون چوبی است به علت خطرات و آسیب هایی که می تواند داشته باشد پیشنهاد نمی شود چرا که در صورت آتش سوزی به سرعت می سوزد و خطرات احتمالی دیگر که ممکن است پیش آید.

پله گرد چوبی

پله گرد طرح kL 

این نوع از پله گرد جز جدید ترین مدل های مدرن و شیک است که علاوه بر محیط های بزرگ در محیط و فضا های کوچک هم بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند که در این مدل از طرح کی ال است به همین دلیل هم نام گذاری شده و دارای ستون در وسط پیچ است و جنس پله ها هم معمولا چوب است که از درخت گیلاس برای چوب استفاده می شود.

پله گرد طرح خانه چادری

این مدل معمولا در خانه ها و ویلا هایی که دارای حیاط سر سبز هستند مورد استفاده قرار می گیرد که یک دبوار را به شکل چادر درست کرده و رو به روی آن پله گرد می سازند.
این مدل پله ها در خانه های ویلایی بیشتر ساخته می شود و در محیط های کوچک هم قابل استفاده است البته در مکان های بزرگ هم استفاده می شود.

پله گرد طرح مینیمالیست

هر گاه خواستید در وسط پذیرایی خود پله داشته باشید که شیک و مدرن باشد این طرح مینیمالیست بهترین گزینه است چرا که مناسب ترین پله و در عین حال ساده و شیک هستند و در دیزاین ها و طراحی های مدرن از این نوع پله و طرح پله استفاده می شود.

پله گرد طرح گوشه

دیگر نوع پله های گرد طرح گوشه هستند که در این طرح یک گوشه ای از سالن و یا حتی اگر اتاق بزرگ بود گوشه ای از اتاق قرار بگیرند و با ایجاد تزئینات زیبا محیط قشنگ تر و شیک تر می شود هم چنین چون این طرح ها زیر پله هم دارند می توان وسیله های اضافه را آنجا قرار داد.

پله گرد طرح گوشه

پله گرد طرح شناور

این مدل پله ها در خانه ها و ویلا های دوبلکس استفاده می شود و فضا باید به اندازه ی کافی باشد چرا که در یک طرف از این پله ها اکواریوم قرار می گیرد و این نوع پله ها دارای پیچ است که زیبایی خاصی به پله داده و با وجود اکواریوم حس خوبی را ایجاد می کند.

پله گرد طرح شناور

پله گرد طرح شیشه ای

پله های گرد شیشه ای با وجود قوسی که دارد زیبایی اش دو چندان می شوو و این نوع پله ها معمولا در مکان های عمومی استفاده می شود اما مکان های مسکونی هم می توان استفاده که این موضوع بستگی به سلیقه ی شخصی فرد دارد.

پله گرد طرح شیشه ای

سنگی مدرن

در طرح های پله گرد سنگی معمولا از سنگ های گرانیت و مرمر استفاده می شود چرا که این سنگ ها علاوه بر زیبایی در صورت عبور و مرور کهنه نشده و عمر طولانی دارد و هم چنین مقاومت این نوع سنگ ها بالا است.
هم چنین این نوع پله ها بسیار مدرن و شیک هستند و به خانه یا ویلا زیبایی خاصی می بخشند و الودگی و رطوبت هم به خود نمی گیرد.

پله گرد طرح فولادی

این پله ها از جنس آلومینیوم و فولاد و… هستند و تنوع زیادی هم دارند و متناسب با هر سلیقه ای وجود دارند و هم چنین محکم و مقاوم می توان در نظر گرفت.

پله گرد مدور مدرن

 این پله ها دارای جنس های مختلفی هستند که که همان طور هم از اسمش معلوم است مدور و به صورت نیم دایره طور است که در برخی خانه می تواند نمای بسیار شیکی داشته باشد.

مشاوره ی انلاین
پله معلق چوبی

پله معلق چوبی

پله معلق چوبی یکی از اصلی‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی مورد توجه قرارمی‌گیرد استفاده از مواردی است که زیبایی  محیط را بیشتر می‌کنند.

ادامه ی مطلب »
پله چرخشی

پله چرخشی

پله چرخشی  پله چرخشی چیست ؟  در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نوع پله ها، پله چرخشی می باشد.این پله ها با داشتن

ادامه ی مطلب »
پله پیچ

پله اسپیرال

پله اسپیرال  پله های اسپیرال انواعی از پله پیچ ها هستند که در طرح ها و شکل های مختلف قابل مشاهده و سفارش هستند.شما باید برای

ادامه ی مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.