نصب پله گرد فلزی در ساختمان

نصب پله گرد فلزی در ساختمان

برای ساخت پله، طراحی معماری بسیار دقیق و ماهر نیاز است تا آن پله بتواند عملکرد درستی را در محلی که قرار گرفته داشته باشد.
چرا که پله ها به عنوان راهی ارتباطی در بین طبقه ها هستند و می توانند نقش مهمی هم داشته باشند.
پس در طرح و ساخت آن باید از روش ها و سیستم ها و ابزار هایی استفاده شود تا هم از نظر دسترسی و هم از نظر ایمنی راحتی را برای بالا و پایین رفتن فراهم کند.
حال در این قسمت به تعریف پله می پردازیم که به طور کلی پله یک راه برای ارتباط است که دو سطح و طبقه را به هم ربط می دهد تا انسان بتواند به راحتی از ارتفاع بالا و پایین کند.
پله ها به عنوان راهی ارتباطی در بین طبقه ها هستند و می توانند نقش مهمی هم داشته باشند.
از جمله مدل های زیبا برای ساختمان، راه پله گرد است.
که این راه پله های گرد با نرده های شیک می تواند زیبا باشد و نمای شیکی به ساختمان بدهد و دکوراسیون داخلی و خارجی خانه را دو چندان زیبا کند و جلوه ی خاصی به آن بدهد.
پله گرد فلزی غالبا در برخی مکان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد که یا فضای کمی موجود باشد و یا در آنجا رفت و آمد کم باشد، مثلا در مغازه اگر بخواهند به انبار دسترسی داشته باشند مورد استفاده است.
برخی از گونه های این پله ها به دلیل فرمی که دارد بالا پایین رفتن در ان بسیار سخت و خطرناک می باشد به خصوص برای افراد سالمند و کودکان می تواند سخت باشد.
تعداد این پله ها از ۸ تا کمتر نمی تواند باشد و باید تعداد زیاد باشد تا فرم پله کامل در بیاید.
پس در انتخاب این نوع پله در محلی که قرار است ساخته شود و با توجه به موارد استفاده از ان باید دقت کافی داشت.
راه پله ها دارای نوع ها و ساختار های مختلف در داخل ساختمان ها هستند که می توانند نمای مختلفی و شیکی به ساختمان دهند.
برای ساخت پله طراحی معماری بسیار دقیق و ماهر نیاز است تا ان پله بتواند عملکرد درستی را در محلی که قرار گرفته داشته باشد.
هم چنین لازم به ذکر است که طرح و رنگ نرده می تواند در بهتر نشان دادن و بهتر نما دادن ساختمان بسیار موثر باشد پس در انتخاب ان باید دقت شود.
این نوع پله ها از نظر اقتصادی به صرفه بوده و در مجتمع های مسکونی کاربرد دارد و البته در ابعاد محدودیت دارند.
و اما مصالح از نظر کیفیت باید بسیار برتر باشند تا به مرور زمان فرسوده نشوند و عمری طولانی داشته باشند که مصالح پیشنهادی جهت این کار می تواند سنگ باشد چرا که از سختی بالا و مقاوم است و به وفور در همه جا هم یافت می شود و هم چنین در اثر باران و رفت و امد زیاد خراب نمی شود و آسیبی نمی بیند.

نصب پله پیچ فلزی

پله پیچ فلزی به پله هایی گفته می شوند که به صورت مار پیچی می توانند طبقه ها را به هم وصل کنند به گونه ای می توان گفت دارای قوس هستند.
برای ساخت پله های پیچ طراحی معماری بسیار دقیق و ماهر نیاز است و همچنین باید از نصاب مناسب استفاده کرد تا بتواند به درستی آن را اجرا کند.
وجود راه پله های پیچ فلزی در دکور نمای داخلی و خارجی ساختمان علاوه بر اینکه کاربرد دارد و طبقات را به هم متصل می کند و رفت و آمد را آسان تر می کند و فضای خانه هم تقسیم بندی می کند فضا را هم زیبا کرده، در طرح و ساخت ان باید از روش ها و سیستم ها و ابزار هایی استفاده شود تا هم از نظر دسترسی و هم از نظر ایمنی و دسترسی راحتی را برای بالا و پایین رفتن فراهم کند.

نصب پله پیچ فلزی

تزئین پله پیچ فلزی

در حال حاضر انواع و اقسام مدل های راه پله و نرده های پیچی وجود دارد و هر فرد می تواند متناسب با سلیقه و طرحی که مد نظر دارد ساختمان و منزل خود را زیبا کند و در آنجا پیاده کند و دیزاین کند که البته دیزاینر های ماهری هم در این زمینه وجود دارد که می تواند در این زمینه به فرد کمک کند.
این نوع پله پیچ از جمله پله هایی هستند که جز مدرن ها و لوکس ها در نظر گرفته شده اند و در ساختمان های شیک و مدرن وجود دارند و البته ساختمان های دوبلکس هم استفاده می شوند.
اسم های دیگری هم این پله ها دارند که پله حلزونی و پله دوبلکس هم گفته می شوند.
این نوع پله ها از نظر فضایی مشکلی ندارند به علت سطح مقطع زیادی که در این نوع پله ها در نظر گرفته می شود و اما هر چه شعاع در این نوع پله ها بیشتر باشد فضا بزرگ تر و رفت و آمد راحت تر می شود.
گاهی برخی شرکت های حرفه ای ساخت این پله ها برای فضای بهینه در ساختمان هر پله را همانند کمدی در نظر گرفته که به صورتی کشویی است و می توان از آنها استفاده نمود.

تزئین پله پیچ فلزی

پله پیچ فلزی مارپیچ

این نوع پله های فلزی جز پله های دکوری محسوب می شوند و البته از نظر رفت و آمد می توانند برای برخی افراد سخت و دشوار باشد به همین علت از این نوع پله ها در برخی از ساختمان ها استفاده می شود و در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است معمولا از این مدل و نوع از پله های فلزی مارپیچی استفاده نمی شود و معمولا در محل هایی استفاده می شود که رفت و آمد زیاد نباشد.

پله پیچ فلزی مارپیچ

پله پیچ فلزی کلاسیک

این پله ها دارای جنس های مختلفی هستند که همان طور هم از اسمش معلوم است مارپیچ و به صورت نیم دایره طور است که در برخی خانه می تواند نمای بسیار شیکی داشته باشد.
هم چنین این پله ها می توانند از جنس آلومینیوم و فولاد و… هستند و تنوع زیادی هم دارند و متناسب با هر سلیقه ای وجود دارند و هم چنین محکم و مقاوم می توان در نظر گرفت.
این مدل پله ها در خانه ها و ویلا های دوبلکس استفاده می شود و فضا باید به اندازه ی کافی باشد و این نوع پله های کلاسیک که دارای پیچ است زیبایی خاصی به پله داده و نما و جلوه ی خانه را مدرن و کلاسیک و زیبا تر می کند.
هر گاه خواستید در وسط پذیرایی خود پله داشته باشید که شیک و مدرن باشد این طرح کلاسیک بهترین گزینه می تواند باشد چرا که مناسب ترین پله و درعین حال ساده و شیک هستند و در دیزاین ها و طراحی های مدرن از این نوع پله و طرح پله استفاده می شود.
البته مدل های مختلفی در فضای مجازی وجود دارد که فرد می تواند با سرچ کردن نمونه ها و مدل ها را مشاهده و انتخاب کند. امروزه برای زیبا تر کردن پله در ساختمان ها به خصوص پله های گرد و پیچ فلزی و لوکس تر کردن آن روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها می تواند نصب نرده باشد. از جمله مدل های زیبا برای ساختمان، پله پیچ فلزی است. که این راه پله های گرد با نرده های شیک می تواند زیبا باشد و نمای شیکی به ساختمان بدهد و دکوراسیون داخلی و خارجی خانه را دو چندان زیبا کند و جلوه ی خاصی به آن بدهد.

پله پیچ فلزی کلاسیک
هم چنین لازم به ذکر است که طرح و رنگ نرده می تواند در بهتر نشان دادن و بهتر نما دادن ساختمان بسیار موثر باشد پس در انتخاب ان باید دقت شود. نرده میله های کنار هم قرار گرفته هستند که در نوع و طراحای مختلف وجود دارند که بسته به نوع پله انتخاب و نصب می شوند.

قیمت پله گرد فلزی

از نظر قیمتی این پله ها متفاوت هستند و قیمت مشخصی را نمی توان برای آن ها تعیین کرد چرا که برای قیمت معیار هایی تعیین می شود.
هم چنین علاوه بر قیمت پله ها مصالحی که به کار می رود هم هزینه های مربوط به خود را دارد.
غالبا جنس این پله ها می تواند تعیین کننده قیمت نهایی آن ها باشد

مشاوره ی انلاین
پله معلق چوبی

پله معلق چوبی

پله معلق چوبی یکی از اصلی‌ ترین مواردی که در ساختمان سازی مورد توجه قرارمی‌گیرد استفاده از مواردی است که زیبایی  محیط را بیشتر می‌کنند.

ادامه ی مطلب »
پله چرخشی

پله چرخشی

پله چرخشی  پله چرخشی چیست ؟  در حال حاضر یکی از پر استفاده ترین نوع پله ها، پله چرخشی می باشد.این پله ها با داشتن

ادامه ی مطلب »
پله پیچ

پله اسپیرال

پله اسپیرال  پله های اسپیرال انواعی از پله پیچ ها هستند که در طرح ها و شکل های مختلف قابل مشاهده و سفارش هستند.شما باید برای

ادامه ی مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.